VYHODNOCENÍ SBĚRU PLASTŮ 2019

VYHODNOCENÍ PLASTŮ BERUŠKY 2.POLOLETÍ 2019

JMÉNO

PLASTY

PAPÍR

UMÍSTĚNÍ

BARABÁŠ   RENÉ

750

 

3

CÁB ŠTĚPÁN

180

 

8

GALČANOVÁ   SÁRA

213

 

6

HURTÍKOVÁ  VERONIKA

1300

 

2

JURAJDOVÁ ELIŠKA

200

8kg

7

JŮVA MATOUŠ

1380

120kg

1

KUBĚJ   DENIS

320

 

4

LUŠOVSKÝ   LUCAS

50

 

9

 

PASTOREK  VÁCLAV

260

 

5

RUBNEROVÁ ADÉLA

30

 

11

ŠRÁMEK   VOJTA

40

 

10

 

VYHODNOCENÍ PLASTŮ SLUNÍČKA  2.POLOLETÍ 2019

 

JMÉMO

PAPÍR

PLASTY

POŘADÍ

1

BORTLOVÁ AMÁLIE

 

3780

1

 

CÁB MATYÁŠ

 

300

11

 

CÁBOVÁ AGÁTA

 

2890

3

 

DUDA MIKULÁŠ

 

830

7

 

HAJNÁ BARBORA

 

3680

2

 

HROMADA MATYÁŠ

 

50

15

 

KRIST DANIEL

 

900

5

 

KUBĚJA FILIP

 

720

8

 

MALÉŘ DOMINIK

 

210

13

 

PÁLENÍČKOVÁ KLÁRA

 

830

7

 

PASTOREK ANTONÍN

 

450

9

 

PASTORKOVÁ KAMILA

 

260

12

 

PETRUŽELOVÁ ANNA

20kg

1210

4

 

PETRUŽELOVÁ NELA

 

380

10

 

RANDUS ŠTĚPÁN

 

860

6

 

RUBNER FRANTIŠEK

 

111

14

 

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 2019

Rozloučení s předškoláky

 

Každodenní shon, spěch ranní rutina,někdy se zdá že je to kolotoč, který snad nikdy nekončí….

Ale čas ubíhá rychle a hlavně když nechceme. Děti nám rostou před očima a tak zase z dalších prcků, kteří ještě před nedávnem přišli se slzičkami do školky, se jako přes noc stali velcí šikovní a samostatní předškoláci. Připraveni do světa, zase naopak oni vehnali slzičky do očí maminkám poslední den školky, když jako mušketýři nastoupili naposled v řad, aby mohli být pasováni na školáky.

V tento slavný poslední den jsme nejprve vyrazili na obec, kde probíhalo slavnostní rozloučení s devátáky, kteří našim předškoláčkům předávají štafetu. Od obce dostaly děti krásné dárky s osobním přáním pana starosty ať se jim ve škole moc daří.

Odpoledne terpve nastal ten slavnostní okamžik, rozloučení se školkou, paní učitelkami, a vzájemné loučení s rodiči a pedagogickým sborem.

Počasí se vyvedlo a akci jsme udělali venku protože letní zábava , občerstvení a hrátky, to patří k sobě.

Na tuto slavnostní akci jsme si pozvali pana spisovatele Adolfa Dudka, který svým velmi specifickým způsobem a humorem pobavil  a zaujal nejen děti ale i dospělé. Na závěr svého vystoupení pasoval školkáčky na školáky.

Všichni předškoláci dostali od Mš dárek, malou výbavičku do školy a tričko s logem Mš na památku, stateční mušketýři  k tomu dostali kouzelný meč a překrásné komtesy byly korunovány stříbrnou korunkou.

Tak jako my učitelky se každý rok snažíme udělat rodičům hezké překvapení na závěr, tak nás letos rodiče zaskočili ještě více. Jako sbor pracovníků školky, jsme dostali od rodičů společný dárek, welness pobyt v Karlovicíchv Resortu Valachy, a také autentickou báseň  zarámovanou v obraze s fotkami kde je podrobně popsána úcta k naší práci a to nejen k práci učitelek ale všech zaměstnanců, neboť každý jeden z nás je nutný k tomu aby chod mateřské školy probíhal plynule. Moc si vážíme takového dárku a velmi děkujeme že oceňujete naši píli a každodenní trpělivost.

Proč jsou krásné chvíle pokapané slzami? Každé děťátko je specifické, přichází z jiného prostředí a šlape si tu svou cestičku, nejprve si musíme ty cestičky prošlapat k sobě a pak šlapeme spolu až k rozloučení.Naštěstí i slzavé chvíle se dají vylepšit, třeba sladkým dortem, který nám letos ochotně upekla paní Minarčíková s autentockou fotkou nahoře.Děkujeme!

Rodiče, děkujeme Vám srdečně za Vaši spolupráci, víme že to je někdy náročné, děkujeme za důvěru kterou jste nám projevili a vložili do našich rukou to nejcennější co máte.

Bylo nám ctí.

Jménem celého kolektivu Vám přejeme krásné léto, úžasné prázdniny a brzy na viděnou.

 

Za kolektiv mateřské školy: Pavlína Parks

PRAZDNINOVÝ PROVOZ 2019

Vážení rodiče,

Mateřská škola bude uzavřena od 15.7.- 23.8. 2019.

Kdo bude nutně potřebovat školku přes prázdniny, prosím zapište se do seznamu. Je vyvěšen u hlavních dveří. Jelikož přes prázdninový provoz se budou konat opravy, prosíme zároveň maminky na MD, aby si děti nechaly doma. Moc děkujeme za pochopení.

P. ředitelka Hanka

Rozhodnutí o přijetí na rok 2019-20

Den Země 2019

Jaká bychom to byla Ekoškola kdybychom zapoměli oslavit naši krásnou planetu Zemi a její svátek?

Dne 25.4. jsme v mateřské škole Vidče oslavili Den Země. Tyto oslavy se pro nás stávají již tradicí, kterou vyjadřujeme úctu naší planetě. Ve spolupráci s naší Videčskou knihovnou a vstřícnou knihovnicí paní Zajícovou, jsme naplánovali oslavu na eko zahradě spolu s knihovnou.

Program pro děti spočíval v plnění úkolů týkajících se přírody na stanovištích. Plynulost akce nám pomohli zabezpečit osmáci se ZŠ Vidče. Každý obstaral jedno stanoviště a věnovali se dětem. Děti si běhaly po stanovištích a plnily úkoly a za splnění dostávaly razítka. Mezi některé úkoly které děti plnily patřily například puzzle na téma vývoj hmyzu, magnetické pexeso lesní zvěře, třídění odpadu, poznávaní květin, poznávaní přírodnin, pozorování   a poznávaní hmyzu, pokusy  testovaní sladkosti nezdravých napojů, učení o včelách s panem včelařem.

Mezi našimi hosty jsme přivítali včelaře pana Petra Dobrovolného, který ochotně vyprávěl dětem o včeličkách a jejich prospěchu, a dávali dětem lízat med. Dále jsme si pozvali pana Vladislava Nerada z myslivckého spolku obce Vidče a na jeho stanovišti děti mohly shlédnout ukázky kožešin, parohů a učit se co se v lese může a nemůže.  Paní knihovnice Zajícová nám ochotně propůjčila svůj prostor k vnitřním stanovištím děti skládaly obrázky z pěnových kostek s lesní tématikou.  Paní učitelka Blanka ze Střediska Volného Času Rožnov pod Radhoštěm nám udělala stanoviště s přednáškou o broucích. Na neposledním místě je nutno zmínit, že jsme navázali spolupráci se Střední zemědělsko technickou školou. Studentky této školy nám letos udělaly stanoviště, kde si mohly děti vyzkoušet pokusy s vodou.

Zlatým hřebem tohoto dne byla beseda o motýlcích s panem RNDr. Lukášem Spitzerem, Ph.D. etmologem a motýlářem. Naší ekoškole jsme se rok a půl věnovali tématu voda, a nyní jsme se rozhodli pro téma prostředí. Z analýzy nám vyplynulo,že bychom chtěli vylepšit zahradu, přilákat na ni více brouků a motýlků abychom si mohli hrát na malé badatele a zkoumat rozmanitou přírodu okolo nás. Co může být lepšího, než když si děti chtějí hrát venku a objevovat. A tak nám kápl do noty článek v lednovém vydání časopisu Beskydy, kde  jsme objevili rozhovor s panem Spitzerem právě na téma motýlů.

Rozhodli jsme se vysadit si na naší zahradě motýlí zahradu a to je jedním z letošních cílů naší ekoškoly. K tomu se nejdříve váže plnění spousty úkolů, jako například příprava motýlího záhonu, vyhledání kopřivišť pro babočky, zakoupení semen na výsadbu louky. Pozvali jsme si tedy pana motýláře aby nám poradil jak na to. Děti se zájmem poslouchaly zajímavosti o motýlcích a zaujal je například i vypreparovaný motýl, který dokáže doletět až do Afriky.Pan Spitzer odpověděl na všechny všetečné dotazy předškoláků, jako například kde motýl spí, co dělá v zimě, čeho se bojí a čím se živí. Těšíme se, že naše zahrada se rozjasní rozmanitostí motýlků. Dozvěděli jsme se, že motýli jsou indikátorem zdravého prostředí. Pan Spitzer přislíbil dlouhodobější spolupráci z čehož jsme nadšeni.

Na organizaci celé akce se podíleli členové a děti z Ekotýmu. Tímto děkujeme škole za propůjčení osmáků, a ostatním výše jmenovaným hostům za ochotu a spolupráci. Akce se nám velmi vydařila a sluníčko se taky usmívalo, jakoby vědělo že děláme dobrou věc pro matičku Zemi. S průběhem a organizací jsme byli velmi spokojeni.

Zapsala Pavlína Parks


Březen v Mateřské škole u Berušek

Děti ze školky přivítaly Jaro

Na hřejivé sluníčko, které nám vysuší zahradu, na zelenou travičku, po které se rozběhneme v jarních botkách, jsme ve školce natěšení všichni – malí i velcí.

Abychom udělali tečku za zimou, děti z malé třídy s p. uč Janou Martínkovou vyrobily Moranu- Mařenu, prostě paní Zimu. A hajdy s ní od školky pryč.

Na první jarní den s „oškeřenou Mařenou“ vpředu jsme vykročili celé školka k rybníčku Havránku. Tam jsme symbol zimy zapálili. Hřejivé plameny spolkly chlad a tmu zimy a očekávané dny projasněné teplým sluncem jsme přivítali jarní písničkou . Ve vodě děti objevily pěknou snůšku žabích vajíček. Tak ať se ohroženým žabkám v naší přírodě daří.

V malé třídě jsme si udělali první jarní zahrádku. Děti zasadily do hlíny zrníčka obilí a lupou pozorovaly jak pouští klíčky. Každý den zalívaly a za pár dní jsme se těšili z bujné zeleně. Jakou mají na jaře rostlinky sílu děti pozorovaly na velkých klíčcích fazolích.

Přejeme  Všem hřejivé a povzbudivé jarní zážitky. A svěží sílu, kterou jarní příroda štědře nabízí plnou náručí.

Zapsala:Jitka Kadlubiecová

 

Více článků...