INFORMOVÁNÍ veřejnosti o činnosti Ekoškoly A PRŮZKUM

Naše obec pořádá každoročně na podzim posezení s důchodci jako vyjádření respektu a ůcty ke starším lidem. Naší dědečci a babičky tam dostanou víno, guláš a zazpívají si. Naším úkolem, tedy ůkolem děti z Mš  je zpestřít jejich odpoledne vystoupením a pobavit je.

Dne 7. Listopadu jsme jako tradičně naše mateřská škola , třída sluníček / starší oddělení a ekotým/ nastoupili na podium, tentokráte  s pohadkou k Mušketýrech a princeznách.

Tuto příležitost jsme využili k tomu, že jsme informovali širokou veřejnost o tom co již 7 let jako ekoškola děláme a jak fungujeme. Ano = zas a znova= neboť opakování je důležité zvláště u těch, kteří už si nepamatují ani kde dali brýle.

Paní učitelka Pavlína Parks, koordinátorka, nejprve v rychlosti představila cíle  leošního ekotýmu, a posléze jsme se pokusili o malý průzkum. Senioři seděli v sále u stolů a hlasovali.

Paní učitelka jim kladla otázky. V sále sedělo zhruba 140 seniorů

Celkově se seniorům průzkum líbila hlasování se zíčastnili velmi rádi.

Dá se říci, že senioři jsou šetrnější  nejen k přírodě než mladší generace a to z mnoha důvodů, hlavní roli ale hraje finanční aspekt.

STARÁME SE O RYBKY I V ZIMĚ

Na naší ekozahradě počujeme o rybníček i rybky i v zimě.

Ekozahradu využíváme ke hrám po celý rok, hrajeme si v zelené učebně či sáňkujeme, objevujeme zmrzlý led a jiná zimní zákoutí.

DĚTSKÝ EKOTÝM ŠTRŮDLUJE 7.10.19

ŠTRŮDLOVÁNÍ JE VŽDYCKY ZÁBAVA. ZPRACOVÁVÁME PRODUKTY ZE ZAHRADY.

1. OŠKROBEME

2. NASTROUHÁME

3. ZABALÍME

4. UPEČEME A SNÍME

5. SLUPKY PATŘÍ NA KOMPOST

NOVÝ EKOTÝM 2019/2020

1. schůzka Ekotýmu se uskutečnila  16.9.

Rodiče byli seznámeni s pravidla a kroky.

Byl ustanoven Ekotým.

POZVÁNKA NA 1.schůzku EKOTÝMU

Zveme všechny příznivce našeho programu Ekoškola na 1. schůzku EKOTÝMU v letošním novém školním roce 2019/2020.

Schůzka proběhne 11.9. 2019 v 15:30 ve třídě Sluníček.

Těšíme se na nové tváře.

Programem bude:

1.uvítání nových členů