STOPY VE SPOLUPRÁCI SE SVČ

Ekotým jede za vodou

VÝLET SE MOC POVEDL.

Výletu se zúčastnil dětský ekotým, 2 koordinátorky a jedna maminka z ekotýmu, dále zbytek třídy oddělení sluníček a další pedagogický dozor.

Ekotým a třída sluníček výlet k rybníku 11.3.2019

Dne 11.3.2019 se ekotým s celou třídou sluníček vydal na výlet k rybníku, v rámci studování vody.

Děti měly možnost si prohlédnout přírodní rybník s chovem pstruhů, zkusily si krmit ryby. Nejvíce je zaujalo pozorování žabích vajíček a rozhodly se pro studování vývoje pulce.¨

Pozvánka na Den Země 2019

Dne 25.4. ve čtvrek proběhne oslava Dne Země.

Oslavíme ho na naší přírodní zahradě opět učením se o přírodě zábavnou formou ve spolupráci s místní knihovnou a paní Zajícovou a žáky ye Zš Vidče.

Naší novinkou je, že v letošním roce požádáme o spolupráci pana RNDR.Lukáše Spitzera, Phd., který je motýlářem aby nám poradil kde a jak vysadit motýlí záhon a přilákat tak ohrožené druhy motýlů zpět.

Zahájení bude v 9 hodin ráno, odemykáme klíčem krasnou jarní zahradu a pak děti na stanovištích plní ůkoly, Můžeme se těšit na návštěvu  lesáků, pana včelaře, a jiných zajímavostí. Akce je veřejná, takže půjdete li okolo, stavte za námi oslavit Den Země.

Ekotým 1.sběr odpadu 4.3.2019

První sběr odpadu v blízkém okolí naší školky.  4.3.2019