Ekotým studuje Vodu 15.2.2019

Ekotým KLÍČÍ MUNGO 7.2.2019

Ve čtvrtek 7.2. se opět sešel náš Ekotým k pokračování povídání o vodě. Počasí nám přeje, nabízí nám ledová a sněhová království a dává možnost se seznámit se všemi skupenstvími vody.

CÍL : DĚTI SI SAMY DAJÍ NAKLÍČIT MUNGO ZA CÍLEM NÁSLEDNÉ KONZUMACE KLÍČKŮ

Ekotým se sešel v počtu 6 dětí, Frantík, Kačka, Amálka, Nela, Mikulášek a Anička, s paní koordinátorkou Pavlou Parks. Při bádání se zůčastnila paní kuchařka Faksová a Paní uklízečka Burová, když hádaly hádanku H2O. O pokus se děti podělily s celým oddělením staršáků, a Frantík pokus objasnil.

Krmíme ptáčky leden 2019

Zahradnice paní Jasná z našeho ekotýmu vyrábí sadlovou šišku za dohledu  staršáka Ríše z Ekotýmu.

Po vytvoření jsme pověsili šišky na stromy na naší školní zahradě.

Říjen v mateřské škole Vidče

Měsíc říjen se na nás letos usmál a popřál nám krásné počasí. Stihli jsme si uskutečnit 2x výlet na Hradisko. První výlet byl v duchu objevování starého hradu a děti s nadšením naslouchaly legendě o 250 lupičích kteří se kdysi na našem hradě usídlili.

Druhá cesta na Hradisko byla uskutečněna ve spolupráci se ZTŠ Rožnov. Mladí farmáři nás ochotně provedli farmou, která je umístěna právě v areálu Hradiska a pro ně k dispozici za účelem nabytí nezbytné praxe. Děti shlédly zvířátka, ale také měli možnost se svézt na koni, což byl pro ně krásný zážitek a pro některé i impuls k překonání strachu a sebe sama.

V tomto měsíci jsme ještě stačili uskutečnit i první schůzku Ekotýmu 11.10. 2017 , na které jsme se opřeli do údržby zahrady a vrbového tunelu, vaření marmelády a výroby muchomůrek k ozdobě zahrady. Letos pokračujeme v tématu voda. Konečně jsme se dostali do fáze, kdy můžeme díky čističce sledovat kvalitu vody v naší Mš.

Co se nám ještě povedlo? Několikrát jsme vyběhli na kopec pouštět draka, vítr nám pěkně foukal. Také se můžeme pochválit, že jsme zazimovali na zahradě ježka. Děti mu nahrabaly obrovskou kopu listí a přikryly s ním předem připravenou krabici. Nachystaly mu tam také svačinku v podobě larev a žížal, které vlastnoručně narýpaly ve vyvýšeném záhonu. Po týdnu opravdu v domečku objevil ježek západní. Krabice má nahoře otvírací víko aby mohly děti na ježka nahlížet. V neposlední řádě za další a nemalý úspěch považujeme to, že už  jsme utřeli poslední slzičky, které patří k začátku školního roku.

Krásný a teplý měsíc říjen jsme ukončili uspáváním broučků.

Po světýlkovém tradičním Videčském průvodu se někteří naši staršáci rozhodli zažít dobrodružství, zahrát si na broučky a přespat ve školce přes noc bez maminky. Nejprve celý kolektiv MŠ přivítal průvod světelnou diskotékou a dále si průvod mohl prohlédnout terasu MŠ vyzdobenou rozsvícenými podzimníčky a bubáčky.

Teplý světýlkový večer se krásně vydařil, našim broučkům se hezky spalo, a doufáme že těm opravdovým broučkům se bude hezky spinkat až do jara.

Zapsala Pavlína Parks

Dětský ekotým 22.11.2018

STUDÁNKY VÍLY ROZÁRKY

1. Studánka Věčné vody. Koloběh vody v přírodě, mnoho podob vody

DĚKUJEME ZA BRIGÁDU

Srdečně děkujeme všem členům Ekotýmu a dobrovolným pracantům za účast na na naší 1.schůzce Ekotýmu a zároveň zahradní brigádě. Udělali jsme velký kus práce, která je vidět. Byl to úžasný den hlavně pro děti, takže činnost splnila účel.

Jmenovitě děkujeme především tatínkovi Tomášovi Divínovi, mamince Renatce Divínové, tatínkovi od Frantíka a Adélky panu Rubnerovi, mamince Vladce od Danielky Jurčové, mamince Renatce od Štěpánka Randuse, rodičům od Matouška Jůvy, babičce od Nikoláska- zahradnici Olince, Tatkovi Liborovi od Agátky za neřezané dřevěné kolečka na výrobu muchomůrek a ostatním. V neposlední řadě je potřeba poděkovat všem členům našeho Ekotýmu,dětem i dospelým- pani kuchařce Janičce která se ujala vaření marmelády, a paní Šárce Burové bez které to nikdy nejde. Děkujeme paní ředitelce Hance za zkoordinování této akce, a učitelce Pavle a dětem z Ekotýmu které upekly štrůdl.