V mladším oddělní Berušek paní učitelky kovbojky připravily dětem jako každoročně krásný program. “Na karneval se děti vždy moc těší”, popisují kovbojky atmosféru příprav v Beruškách. Vždyť alespoň na jeden den se děti mohou stát vysněnou princeznou, vílou, pirátem… Předem si děti užívaly těšení náležitou přípravou. Vybarvovaly masky, lepily legrační šašky, pomáhaly s veselou výzdobou třídy. Nejmenší děti se teprve dovídaly co slovíčko karneval znamená, na co se mají těšit. Velkou radost měly z množství nafouknutých balónků. V pátek 8.2. se začaly v malé třídě scházet děti v maskách s rozzářenýma očima: “Jestlipak mě paní učitelka pozná?” Promenádou na lavičce se tak představila motýlková víla, malá čarodějnice, princezna, víla Sofie. U kluků vyhrával Spiderman – hned několik, také piráti, rytíř, čaroděj… Statečný myslivec a červená Karkulka, která měla v košíčku opravdové víno v podobě hroznových kuliček a zvířátkové sušenky. O Karkulku s plným košíčkem byl velký zájem a všichni si chodili na mlsandu. Děti si užily zábavných i soutěživých her. Navštívili jsme také kamarády předškoláky, staršáky ve třídě Sluníček.

Krásné masky pojďte dál, budeme mít karneval” tak zněla pozvánka na karneval do staršáku. Masopustní veselí a maškarní rej zorganizovali 3 klauni /paní učitelky/. Předškoláci se učili o tradici Masopustu, o tom jak maškary dříve ve svém průvodu koledovaly od stavení ke stavení, napichovaly na šavle to co dostaly, což mohly být jitrnice, klobásky, koblihy a jiné laskominy. Také naše maškary si vyrobily šavle plné dobrot. Ve třídě Sluníček se vyskytlo překvapivě méně superhrdinů a více tradičních masek jako rytíř, čarodějnice, beruška, princezna, pirát či kočička. Užili si soutěží a tance, foukaní bublinek, házení do kornoutu, skok v pytli a nechyběla oblíbená hra “židličková”. Když přišly na návštěvu do staršáku maškary z menšího oddělení, společně si zahráli a zatancovali balonkový taneček. Dohromady pak děti z celé školky pochovaly basu, tak jak praví lidový zvyk. Zaplakali nad basou ve smutečním průvodu a poté uzavřeli maškarní veselí losováním tomboly. Díky štědrosti a spolupráci rodičů si všechny děti domů odnesly krásné výhry. V mladším oddělění kouzelný klobouk dětem nabídl losování lístků do tomboly. V obchůdku u vosičky – naší paní uklízečky dostaly za něj malý dáreček. Tímto děkujeme všem rodičům, kteří nám do tomboly přispěli. A všem udělujeme velkou pochvalu za přípravu krásných masek. Děti si dopoledne užily, vydováděly se, vypadaly spokojeně a radostně a tak to má být.

Zapsala: Jitka Kadlubiecová a Pavlína Parks


👍 Sdílejte dále: