Děti ze školky přivítaly Jaro

Na hřejivé sluníčko, které nám vysuší zahradu, na zelenou travičku, po které se rozběhneme v jarních botkách, jsme ve školce natěšení všichni – malí i velcí.

Abychom udělali tečku za zimou, děti z malé třídy s p. uč Janou Martínkovou vyrobily Moranu- Mařenu, prostě paní Zimu. A hajdy s ní od školky pryč.

Na první jarní den s „oškeřenou Mařenou“ vpředu jsme vykročili celé školka k rybníčku Havránku. Tam jsme symbol zimy zapálili. Hřejivé plameny spolkly chlad a tmu zimy a očekávané dny projasněné teplým sluncem jsme přivítali jarní písničkou. Ve vodě děti objevily pěknou snůšku žabích vajíček. Tak ať se ohroženým žabkám v naší přírodě daří.

V malé třídě jsme si udělali první jarní zahrádku. Děti zasadily do hlíny zrníčka obilí a lupou pozorovaly jak pouští klíčky. Každý den zalívaly a za pár dní jsme se těšili z bujné zeleně. Jakou mají na jaře rostlinky sílu děti pozorovaly na velkých klíčcích fazolích.

Přejeme  Všem hřejivé a povzbudivé jarní zážitky. A svěží sílu, kterou jarní příroda štědře nabízí plnou náručí.

Zapsala: Jitka Kadlubiecová


👍 Sdílejte dále: