DISTANČNÍ VÝUKA:

Vážení rodiče předškoláků, dle školského zákona je distanční vzdělávání povinné. Materiály, návody a pracovní listy máte na videích, webovkách, a fb stránce. Kdo nemá možnost tisku, v mš jsou pro Vás připraveny složky se souborem pracovních listů na každý týden. Složky najdete na venkovní římse na okně ředitelny, zajeďte si pro ně kdykoliv. Dětské práce prosím zakládejte do šanonu či složky pro případné prokázání umožnění řádné péče a vzdělávání.

Děkujeme za Vaši spolupráci.

Přejeme krásný březen!!

Distanční vzdělávání pro předškoláky:

Tento týden téma: Zvědavý pramínek.

Sledujte prosím videa pro pochopení úkolů.

Hlavním záměrem je pochopit princip KOLOBĚHU VODY V PŘÍRODĚ. Každý den se pramínek zastaví na své cestě jinde, začíná v lese a pokračuje ve sladkých vodách, první pracovní listy jsou na téma rybník a živočichové v něm.

Své obrázky a pracovní listy si zakládejte do složky, ať dítě zpětně vidí kolik už udělalo práce. Od nás pak dostane pochvalu. Klidně občas nějaký obrázek sdílejte zde s námi do komentářů, třeba motivujete ostatní.

Začněte pracovním listem rybník.

Mladší děti se také mohou přidat pokud chtějí.

Želvě polepit krunýř vytrhanými barevnými papírky – na procvičení jemné motoriky.


Rozpis úkolů předškoláci:

Pondělí :
Pohadka o pramínkovi, vybarvit koloběh

Úterý :
Pramínek doplul do říčky a rybníka, nakresli pro prac. listu / kde je rákos/ ruzná vodní zvířata z rybníka která znáš a která tě napadnou, udělej želvu s krunýřem z vytrhávaného papíru. Písnička Inka Rybářová: Pramínek

Středa:
Pramínek potkal žabku Michalku, vybarvi si žábu, vyplň prac. list Dobrodružství žabky Michalky a doplňovačky

Pokus s vodou v umyvadle. Viz. Video.

Dej do umyvadla nebo sklenic vodu, zabarvi je cernou barvou nebo jinymi- tak vypada voda kdyz do ni vypustí tovarna odpad, nebo si nekdo umyje u studny auto. Dá se taková voda pít?

Čtvrtek a pátek:
Pramínek doplul do moře. Vytvoř si své moře. Ukázky a pracovní listy a video obdržíte ve čtvrtek ráno.

Sobota a neděle:
ODPOČÍVAT! Obejmi maminku a poděkuj za trpělivost!
A řekni jí jak moc ji máš rád!! Jako moře? ❤️👍 Sdílejte dále: