DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ
Rozpis pracovních úkolů na týden od 29.3. – 2.4.2021

TÉMA: VEN VEN BLECHY VEN A VAJÍČKA DO KOŠÍČKA SEM

PŘÍPRAVA NA VELIKONOCE

PONDĚLÍ

Téma: Chystáme se na Velikonoce

VIDEO: Co jsou ty Velikonoce?
Symboly Velikonoc: vajíčka, kuřátka, zajíčci, pomlázka, kraslice, mazanec, preclíky, perníčky…

VIDEO: Písnička „Bežela ovečka hore do kopečka

PRACOVNÍ LISTY: KRASLICE
dokrelisli předkreslené vzory (zde procvičujeme frafomotoriku v rámci přípravy na psaní)

PRACOVNÍ ČINNOST: Zhotovovit JEDNO zvířátko dle volby z papíru.
Šablona je přiložena v pracovních listech. Tato zvířátka jsou symboly Velikonoc. Vystřihnout dle šablony, možno podlepit tvrdým papírem, vybarvit (třeba peříčko na ocas), podle toho co máte doma k dispozici za materiál. Nakonec poskládat. Kdo chce může všechny 😉


ÚTERÝ

Jak se na Velikonoce chystají děvčata

VIDEO: „Jak zdobit vajíčka
(upevňování tradic a zvyků, malování vajec)

VIDEO: „Malování vajíček s Meg v kuchyni
Toto video je technika malování vajec voskem, je tam pěkný návod jak na to. Dětem stačí, když schlédnou prvních pár minutek, aby si udělaly představu, zbytek je pro maminku. Tuto techniku ve školce děláváme. Nemusíte samozřejmě tuto aktivitu dělat, je to jen dětem na rozšíření obzoru, co všechno existuje a jak věci vznikají.

PRACOVNÍ LIST: Jak se rodí kuřátko
Zde jde předevním o souvislé vyjadřování a rozhovor co vidí dítě na obrázku. Zde jde o určení posloupnosti děje. Vystihnout, nalepit. Povídejte si o obrázku (zde procvičujeme především jazykové dovednosti, vyjadřovací schopnosti a rozvíjení poznání).


STŘEDA

Jak se na Velikonoce chystají chlapci

Upleteme si opravdovou pomlázku dle videa. Budeme potřebovat vrbové proutí a provázek. Sami si uvážeme pentli. Na jednu pomlázku budeme potřebovat 4 vrbové proutky silné jako malíček, dlouhé třeba 50 cm.

VIDEO: „Jak se plete pomlázka

PRACOVNÍ LIST: Vrba a pomlázka
Vybarvi dle pokynů (zde procvičujeme pozornost, trpělivost a práceschopnost dle pokynů a RP).


ČTVRTEK

Pečeme

Zkusíme si z těsta upéct nějaké velikonoční dobroty, třeba preclík nebo vánočku. Budeme potřebovat těsto, které je třeba předem připravit (viz. recept níže), vizovické těsto je opravdu jednoduché. Kdo nemá na těsto čas, děti mohou piužít plastelínu nebo payboh.

PRACOVNÍ LIST: Vybarvi obrazce na té straně kde je jich více
(Zde procvičujeme pozornost, matematické představy, práceshopnost dle pokynů.)


PÁTEK

VIDEO: „Jak to bývá na velikonoční pondělí
v podání paní učitelky P. a Nikoláska.

PRACOVNÍ LIST: Hádanky
Říkej, kde je jsou věci stejné a kde rozdílné a proč. (Zde procvičujeme postřeh, pozornost a matematické představy.)

PRACOVNÍ LIST: Tulipán
Vybarvi ho a nauč se ho poznávat. (Zde procvičujeme rozvíjení poznání).

BÁSNIČKA: Tulipán
(zde procvičujeme jazykové dovednosti)

Na zahradě stojí pán, jmenuje se Tulipán.

Pozoruje z výšky, zlaté pampelišky.DOBROVOLNÉ NAVÍC – věřte nebo ne, ale jsou holčičky, kterým to nestačí 😉

Pohádka Křemílek a Vochomůrka a vajco:

Skřítkové a vajíčko:

Chlapeček a holčička zdobí vajíčka:


👍 Sdílejte dále: