Ekoškola:

místo, kde děti samostatně a aktivně zlepšují životní prostředí.

Společně můžeme dosáhnout velkých změn – my víme, že na to máme!
Kampaň obyčejného hrdinství je za námi!Ještě nejsme ani v polovině sčítání a už víme, že …  jsme ušetřili 98 tun CO2, což je množství, které by muselo celý rok zpracovávat 4486 stromů
  každý rok předejdeme 22 tunám letákového odpadu v našich schránkách
 a mnohem více… Těšte se na celkové výsledky kampaně! Již brzy!Na webináři budete mít prostor pro sdílení zkušeností, společně vyhodnotíme, co se v kampani povedlo a co je možné ještě zlepšit, dozvíte se, jak zajímavě prezentovat výsledky a jak je možné v kampani pokračovat. To vše na webináři 7. 6. 2021, 15-17h.
Přihlásit se můžete zde
.
S vlastní taškou se leccos (s)nese líp  Látkovou tašku nemusíte jen koupit hotovou. Ještě šetrnější je vyrobit si ji ze starého trika nebo tílka – jako na ZŠ Hradec Králové, Habrmanova. Do tvorby se zapojili i rodiče a prarodiče a mají teď všichni praktickou památku na Kampaň obyčejného hrdinství.
Neumíte šít? I bez toho to jde. Podívejte se na video.

Bezmasý den? No páni…Výzva Kampaně obyčejného hrdinství č. 7 – Jez zdravě a „ekologicky“ – zaujala spoustu lidí. A zdá se, že to byla opravdová výzva a velká zábava. Jak se dobře a zdravě najíst, když vypustíme maso? Když to děláme pro životní prostředí, není maso jako maso – nejvíc CO2 vyprodukuje hovězí. Oproti němu je taková ryba o dost šetrnější a může to být slibný začátek. Jak jste na to šli vy? Sbíráme názory a recepty v dotazníku! Neodolatelné nabídky z našich dalších programůLes ve škole
Webinář Jak začít učit o přírodě v přírodě         3 důvody, proč se přihlásit na seminářV úterý 8. června  2021, 16.30 – 17.30h.
Lektoři: Honza Froněk z Lesa ve škole a paní učitelka ze Zbiroha a paní učitelka Daniela Šťastná ze ZŠ Ostašov.
Pro koho: Pro učitele a vychovatele družin, kteří chtějí učit o přírodě v přírodě a zatím nevědí, jak na to.  CHCI NA WEBINÁŘ       Inspirujte se i dalšími našimi programy                                                                             
      
  Ekoškola vám umožní vytvořit příjemnější, demokratičtější a přírodě bližší školu.7 kroků    Témata  Inspirace  Konzultace  SeminářeFacebookEkoskolaEkoškola pro MŠEmailYouTube

👍 Sdílejte dále: